Не працюють сенсорні кнопки мікрохвильовки

Клавіатура блоку управління НВЧ печі

Що робити, якщо мікрохвильова піч не реагує на вибір режиму на клавіатурі. При натисканні на кнопки вибору програм нічого не відбувається або мікрохвильова піч не реагує на всі кнопки сенсорної панелі.

Сенсорна (мембранна) клавіатура блоку управління мікрохвильовки, як правило виконана у вигляді багатошарової плівки. Варто зазначити, що існує безліч плівкових клавіатур різних якостей, несправностей і методів їх ремонту, нижче розглянемо основні причини несправності та методи їх усунення.

Три основні причини несправності клавіатури:

1. Обрив провідних доріжок плівкової клавіатури.
2. Зникнення контакту в місці з'єднання шлейфу та роз'єму на платі управління.
3. Залипання контактів сенсорної панелі (мембранної клавіатури).

1. Відновлення пошкоджених доріжок

Визначити обрив доріжок можна візуально, оглянувши плівку "на просвіт" або продзвонивши доріжки тестером. Відновити пошкоджені доріжки можна за допомогою спеціального, струмопровідного клею "KONTAKTOL" або його аналога. Після усунення обриву, для виключення повторного дефекту необхідно захистити доріжки від попадання вологи і замикання сусідніх доріжок.

2. Відновлення контакту на роз'ємі

Необхідно перевірити надійність контакту шлейфу клавіатури в гніздо модуля керування. За потреби прочистити контакти спиртом. У деяких випадках доріжки на кінці шлейфу руйнуються через що зникає контакт, щоб відновити контакт, кінець шлейфу потрібно акуратно підрізати ножицями на кілька міліметрів і вставити назад в роз'єм.

3. Як усунути залипання клавіш клавіатури

З часом, "сенсорні" кнопки плівкової клавіатури продавлюються і виходять з ладу. Для того щоб кнопки знову натискалися і не залипали, нам потрібно підняти продавлену плівку кнопок, збільшивши відстань між контактними площинами. Верхню частину плівки клавіатури необхідно з кута підчепити плоскою викруткою і акуратно відклеїти. У місцях між контактами кнопок, як додатковий прошарок приклеюємо смужки скотчу, тим самим піднімаємо плівку і збільшуємо зазор між плівкою і самими контактами.

Порядок проведення діагностики та усунення несправності: 

Якщо індикаторна панель світиться, але при натисканні на кнопки (клавіші) вибору програм нічого не відбувається, або мікрохвильова піч реагує не на всі кнопки клавіатури, то необхідно перевірити надійність. контакту шини клавіатури в роз'ємі модуля управління. Якщо контакт в порядку, то міняємо сенсорну панель клавіатури на нову. Професійний ремонт передбачає повну заміну плівкової клавіатури на нову.

Дивіться також: Ремонт клавіатури мікрохвильової печі