Мікрохвильовка не гріє. Причини несправності

Мікрохвильова пічМікрохвильова піч працює але не гріє - це найпоширеніша несправність з якою звертаються в ремонтний сервіс. Ознаки поломки такі: світло всередині горить, тарілка крутиться, гриль працює, але мікрохвильова піч не гріє продукти .

Якщо ваша мікрохвильова піч в експлуатації більше 6-7 років, то як правило, причина у виході з ладу магнетрона (випромінювача свч). В іншому випадку можливі наступні причини, чому не гріє мікрохвильова піч:

 • несправність високовольтного конденсатора;
 • трансформатор;
 • високовольтного діода;
 • високовольтного запобіжника.

Якщо у вас є необхідні знання в галузі електроніки, ви можете спробувати усунути несправність самостійно. В іншому випадку вам знадобиться спеціаліст.

Порядок проведення діагностики:

Магнетрон мікрохвильової печіМагнетрон (випромінювач НВЧ)

1. Перевірити подачу напруги на первинну обмотку високовольтного трансформатора при запуску мікрохвильової печі (дотримуємося заходів безпеки від ураження електричним струмом).

2. Якщо напруга подається, необхідно перевірити надійність контактів, а також справність деталей високовольтної частини: високовольтний трансформатор, високовольтний конденсатор, високовольтний діод, магнетрон.

3. Якщо перелічені деталі у високовольтній схемі справні, то потрібна заміна магнетрону на справний, можливо, варто замінити і високовольтний діод. Магнетрон найчастіше виходить з ладу від "зносу" в мікрохвильовій печі з тривалим терміном експлуатації, зазвичай більше 6 років.

Найпопулярніші моделі магнетронів: LG - 2m214-39F, 2m214-240GP, Samsung - OM75P(31), OM75s(31), Daewoo - 2m218.

Мікрохвильова піч погано гріє, не гріє зовсім або гріє "через раз"

1. Якщо напруга в мережі менше 210 Вольт, знижується потужність мікрохвильового випромінювання. Особливо це стосується дачних ділянок та сільської місцевості. Через знижену напругу потрібно в кілька разів більше часу на нагрівання, або мікрохвильова піч гріє "через раз".
2. Несправність може бути пов'язана з ланцюгом керування - таймером або блоком керування.
3. Несправність може бути пов'язана з силовими ланцюгами - високовольтний трансформатор, високовольтний запобіжник, високовольтний діод, конденсатор або магнетрон.
4. В мікрохвильових інверторних печах несправність може бути пов'язана з виходом з ладу інвертора.

Діагностика та усунення несправності:

1. Перевірити напругу в електромережі. Коли напруга падає нижче 215 Вольт - мікрохвильова піч слабко гріє продукти, коли напруга нормалізується мікрохвильова піч запрацює як раніше.

2. Якщо напруга в нормі, настав час замінити магнетрон на новий.

Що робити, щоб уникнути виходу з ладу Магнетрона? Причини поломки магнетрону виникають найчастіше:

 • Під час роботи камера печі була порожня, без продуктів, виникає іскріння, що призводить до пошкодження магнетрону.
 • Під час роботи печі всередині камери знаходився металевий предмет
 • Природне зношування магнетрону, втрата емісії.

Мікрохвильова піч перестала гріти і гуде.

Розглянемо ситуацію коли мікрохвильова піч не гріє і видає при цьому шум, що дзижчить або гуде.

Трансформатор мікрохвильової печіТрансформатор

1) Високовольтний трансформатор

При несправному високовольтному трансформаторі робота мікрохвильової печі супроводжується сильним гулом і вібрацією, з'являється їдкий запах гару і диму. При даній поломці мікрохвильова піч перестає гріти продукти.

2) Магнетрон

Дефектний магнетрон це друга можлива причина, чому ваша мікрохвильова піч не гріє, також ви можете почути дзижчання або гудіння. Перевірте справність магнетрона. Замініть його, якщо він несправний.

3) Високовольтний конденсатор

Конденсатор - це електричний пристрій для накопичення електричного поля. Несправність високовольтного конденсатора мікрохвильової печі може стати причиною відсутності генерації мікрохвиль, також можлива поява характерного дзижчання або гулу. Для того, щоб визначити, чи є причиною вашої проблеми, конденсатор повинен бути перевірений. Після заміни дефектного конденсатора Ваша мікрохвильова піч працюватиме знову. Перш ніж замінювати або перевіряти високовольтний конденсатор, обов'язково розрядіть його!

4) Високовольтний діод

Діод є електронним компонентом, який пропускає струм тільки в одному напрямку і блокує проходження струму в протилежному напрямку. Якщо діод вашої мікрохвильової печі вийшов з ладу, піч перестає гріти, і ви почуєте дзижчання. Необхідно перевірити справність високовольтного діода, щоб визначити, чи є причиною вашої поломки. Замініть його, якщо він несправний.

Як визначити несправність та зробити ремонт самостійно:

 1. Насамперед перевіряється високовольтний запобіжник дивіться пристрій мікрохвильової печі.
 2. Якщо запобіжник перегорів перевіряємо елементи помножувача (тут подвоювача), це діод та конденсатор.
 3. Конденсатор перевіряється омметром (тестером) на заряд-розряд. Якщо в тестері стоять дві батареї то проблем немає, стрілка відхиляється дуже помітно, якщо одна батарейка, то стрілка відхиляється ледь помітно, але все ж таки видно. При справному конденсаторі стрілка відхилиться і піде на нескінченність. Якщо стрілка омметра показує певний опір, то високовольтний конденсатор пробитий, що трапляється не рідко. Якщо стрілка не відхиляється, конденсатор вийшов з ладу.
 4. Діод перевірити складно, тому міняємо на свідомо справний.
 5. Якщо діод і конденсатор справні, перевіряємо магнетрон, його прохідний конденсатор і його висновки не повинні дзвонитися з корпусом магнетрону, якщо дзвоняться - то пробитий прохідний конденсатор (зазвичай видно з боку тріщина і нагар).

УВАГА: Мікрохвильова піч один з найнебезпечніших побутових приладів здатних заподіяти серйозне ураження електричним струмом через дуже високу напругу (до 5000 В), навіть коли вона відключена від мережі. Якщо у вас виникли сумніви щодо своїх знань чи умінь в галузі електроніки, ми наполегливо рекомендуємо вам звертатися за допомогою до кваліфікованих фахівців для проведення будь-якого виду ремонту мікрохвильової печі.