Мікрохвильова піч не вмикається

Якщо мікрохвильова піч не вмикається, переконайтеся, що прилад надійно підключений до розетки. Часто буває, що проблема полягає не в мікрохвильовій печі, а в несправній електричній розетці. Переконайтеся, що розетка справна, спробуйте підключити мікрохвильову до іншої розетки.

Основні причини несправності:

  1. Запобіжник або термодатчик
  2. Мікроперемикач дверей
  3. Трансформатор плати управління

1. Запобіжник та термодатчик

Якщо пристрій, як і раніше, не вмикається і не подає жодних ознак життя, перевірте запобіжники всередині мікрохвильової печі. Є два запобіжники в мікрохвильовій печі: термодатчик розташований на зовнішній поверхні камери та запобіжник, перевірте їх обох.

2. Мікроперемикач засувки дверей

Ще одна причина, через яку піч може не включатися ця проблема в системі блокування дверцят, а саме мікро-вимикач (мікрик) засувки дверей. Якщо мікро-вимикач неробочий, він сигналізуватиме електронному модулю управління НВЧ печі, що двері залишаються відчиненими, відповідно піч запускатися не буде.

3. Трансформатор плати управління

Якщо описані вище перевірки не дали результату, необхідно перевірити справність трансформатора живлення плати управління. Перевірте наявність напруги на виході трансформатора модуля управління (вторинна обмотка).  деяких моделях мікрохвильових печей трансформатор блока живлення додатково обладнаний термо-запобіжником, зазвичай він знаходиться всередині трансформатора під кришечкою або під термо-стрічкою якщо такою є то його також необхідно перевірити і при необхідності замінити на справний.

Порядок проведення діагностики та усунення несправності:

1. Перевірити наявність напруги в розетці, якщо напруга 220 Вольт є, то:

  1. Перевірити справність запобіжників на схемі мережевого фільтра.
  2. Перевірити справність термо-запобіжника.

2. Якщо запобіжники справні, то перевірити наявність напруги на первинній та вторинній обмотці трансформатора модуля управління.

3. Якщо напруга на трансформаторі модуля відсутня:

  1. Перегоріла первинна обмотка трансформатора - змінюємо трансформатор модуля управління на справний.
  2. Перевірити термо-запобіжник трансформатора (перебуває всередині трансформатора під кришкою або термо-стрічкою). Зазвичай причина у ньому.

Якщо запрацювало, то буде працювати. Якщо ні, то ремонтуємо модуль керування або змінюємо на справний.